wtorek, 4 marca 2014

UROK STARYCH PRZEDMIOTÓW

Witajcie, dzisiaj chciałabym rozpocząć nowy wątek tematyczny o przedmiotach "z duszą" - czyli o starociach gdzieś przypadkiem znalezionych na bazarku, na stychu u babci, czy w piwnicy u rodziców....
Chcę Wam pokazać ramkę, którą zakupiłam za 5 euro  w sklepie, gdzie sprzedawane jest wyposażenie mieszkań osób nieżyjących. Wiem, że zabrzmiało to strasznie, ale u naszych zachodnich sąsiadów takich sklepów-magazynów jest naprawdę dużo. Ilekroć jestem z wizytą u siosty, odwiedziam wszystkie takie sklepy w okolicy i zaopatruję się w różności za grosze.
Wracam do ramki. Jest duża, bardzo ciężka i według mnie przepiękna - jakby wykonana ręcznie,  nie wiem z czego. Brakuje piórka w kałamarzu, ale to nie problem.
 Ma duszę!!!
Jeszcze jej nie zagospodarowałam, bo tak naprawdę nie mam pomysłu co w niej umieścić - co bedzie pasowało??? wyszyć coś??? włożyć rodzinne zdjęcie???? Prosze o wskazówki i rady.

pozdrawiam Kasia


7 komentarzy:

 1. To musi być coś godnego takiej ramki. Może faktycznie zdjęcie rodzinne lub rysunek dziecka? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ponieważ sama ramka jest już wystarczająco bogato zdobiona, potrzebuje niewiele. Kałamarz, okulary - to się kojarzy tylko z czytaniem/pisaniem - ja był dała do środka coś napisanego, najlepiej ręcznie, na np. czerpanym papierze, może fragment jakiegoś tekstu... Można to wydrukować albo poprosić kogoś o napisanie, mamy nawet wspólną koleżankę, Katarzyno, która by to pięknie zrobiła. I włożyć lekko przekrzywione, a pod spód jeszcze jeden arkusik papieru, żeby wyglądało, że jest tego więcej. Tak to widzę. I co?

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć. Pierwszy raz trafiłam, odpowiadając na zaproszenie. Fajne ściereczki czarne pokazałaś. Cudownie mieć taką możliwość buszowania wśród staroci. Ja bym zamieściła płótno ze wstążeczkami - tak zwane pele-mele. Bardzo praktyczne i związane z pisaniem, a piórko na pewno znajdziesz po jakimś gołębiu :-).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jeszcze mała rada, którą również mi udzielono kiedyś. Nie obraź się tylko. Łatwiej zamieszczać wpisy pod postami jak nie ma takiego weryfikatora, który każe pod każdym wpisem przepisywać cyferki. To gdzieś w ustawieniach się odznacza

   Usuń
 4. Bardzo dziękuję za pochwały a przede wszystkim za uwagi. Nie miałam zielonego pojęcia, że trzeba u mnie potwierdzać komentarze. Fakt - jest to denerwujące. Już sprawdzam i spróbuję się tego pozbyć.
  pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna sama w sobie. Może wystarczy ładnie napisana sentencja życiowa?. Pozdrawiam :).

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie jest to ramka z duszą! Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziekuję za każe słowo...
Pozdrawiam Kasia